Tag : antonio dimitrievski

Имам нешто да те прашам

Антонио Димитриевски: Во Новата година наместо скапа влезница за концерт на „турбо фолк сељобери“, купете влезница за македонски изведувачи (Фото)

Muzika24
Тој е познат македонски естраден новинар. Еден од оние од кои треба помладите да учат...
Магазин

Антонио Димитриевски уредник и новинар во Вистина.мк откива: На порталите се чита само еротика (Видео)

Muzika24
Антонио Димитриевски 33 години е дел од македонските медиуми. Кариерата ја почна како новинар во...