Tag : conspiracy

Во прв ред

Петтото издание на музичкиот фестивал „Андерфест“ Скопје

Muzika24
Музичкиот фестивал „Андерфест“ ќе се одржи петти пат на 13-ти октомври во Младинскиот културен центар...
Музика на кирилица

„Conspiracy” освоија прво место во Чешка со најновата песна „Гнев” (Видео)

Muzika24
Објавувањето на новиот сингл „Гнев”, македонскиот хеви метал состав „Conspiracy” не помина незабележано. Многубројни позитивни...