Tag : ivan mircevski

Музика на кирилица

Директорот на Канал5, Иван Мирчевски открива: Наскоро ќе се случи нешто што не сте го “гледале” одамна

Muzika24
Неодамна, без ниту некоја голема фама или помпа беше најавено стартувањето на емисиите на “Гранд”...
Магазин

И покрај предупредувањата од Канал 5 и Иван Мирчевски, “Ѕвездите на Гранд” и “Никогаш не е доцна” ќе се емитуваат на тв Сител започнувајќи од денес 1 јануари 2023

Muzika24
И покрај реакциите, предупредувањата и молбите од тв Канал 5 телевизија и директорот Иван Мирчевски...
Музика на кирилица

Директорот на Канал 5 Иван Мирчевски искрено открива: Гранд продукција нелегално го раскина договорот со Канал 5

Muzika24
Додека насекаде низ јавноста се шират вакви или онакви шпекулации, невистини и трачеви за неемитувањето...