Tag : sitel televizija

Музика на кирилица

Директорот на Канал5, Иван Мирчевски открива: Наскоро ќе се случи нешто што не сте го “гледале” одамна

Muzika24
Неодамна, без ниту некоја голема фама или помпа беше најавено стартувањето на емисиите на “Гранд”...
Во прв ред

Дали конечно после празниците ќе ги гледаме “Ѕвездите на Гранд” на Сител телевизија?!

Muzika24
Неодамна трагајќи по информацијата зошто и која е причината што се прекина емитувањето на емисиите...
Во прв ред

ТВ Шоу: Стартуваат аудициите за третата сезона од “Пинк ѕвезди” и “Пинк ѕвездички”

Muzika24
Како и минатата година, така и оваа, кон крајот и финализирање на веќе постоечката сезона...