Tag : lp

Музика на кирилица

Mладата независна кантавторка Димитра го објави првиот албум на македонски јазик

Filip
Шарла продукција го претстави првиот албум на македонски јазик на младата независна кантавторка Димитра –...
Музика на кирилица Премиера

Концертна и LP промоција на заедничкиот проект на Горан Трајкоски и “Мугер фугер“ (Видео)

Filip
Фестивалот “Таксират” најавува уште еден настан за престојното фестивалско издание. На 5-ти декември во МКЦ...