Tag : internacionalen muzicki festival

Фестивали

10-ти и 11-ти септември резервирани за 28-то издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест“

Muzika24
Се е подготвено за 28-то издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест“ што ќе се...
Музика на кирилица

Распишан конкурсот за овогодинешното 24-то издание на “Охрид фест”

Muzika24
Советот на интернационалниот музички фестивал “Охрид фест – Охридски трубадури” го распиша конкурсот за 24-то издание,...
Музика на кирилица

Давид Нешкоски Трио ја воодушевија бугарската публика

Muzika24
На нивната мини турнеја во Варна, соседна Бугарија, тие настапуваа како специјални гости на Интернационалниот...