Tag : kisela voda

Музика на кирилица

На слушачка и свирачка промоција во вторник Суперхикс ќе го промовира најновиот студиски албум „Сила и нервоза” (Видео)

Muzika24
Во Домот на култура „Билјана Беличанец“ во Кисела Вода, Суперхикс во вторник 16-ти април 2024...
Во прв ред

Во четврток во Кисела Вода: Роденденски концерт на „Нокаут“ по повод 68 години Општина Кисела Вода (Фото)

Muzika24
Општина Кисела Вода во четврток ќе го одбележи својот 68 роденден, а по тој повод...
Во прв ред

Од утре сите во Кисела Вода, се слави роденден и започнува музичко-забавно Културно лето (Фото)

Muzika24
Во очи роденденот на Општина Кисела Вода – “68 години – Бескрајна приказна”, а само...
Фестивали

“Скопско лето” ви ја претставува театарската претстава “Смртта на Дантон” (Фото)

Muzika24
Како што не известуваат нашите пријатели и соработници од “Скопско лето”, утре 10-ти јули (сабота)...
Во прв ред

“Вечер со Клод Болинг” на 13-ти октомври во Домот на култура во Кисела Вода (Фото)

Muzika24
Во организација на Дирекцијата за култура и уметност – Скопје на 13-ти октомври во парк „Македонија“...