Tag : arena jane sandanski

Имам нешто да те прашам

Теа Таировиќ: Во новата година сакам да си најдам маж (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најпознатите балкански фолк пејачки кои за кратко време со својот стас,...
Во прв ред

Војаж – специјален музички гостин на музичкиот спектакл на Теа Таировиќ на 16-ти декември во Скопје (Фото)

Muzika24
Во текот на вчерашниот ден во спортската арена „Јане Сандански” во Скопје се одржа прес-конференција...
Во прв ред

Голем концерт на Бајага и Инструктори во Скопје (Фото)

Muzika24
Во годината кога нашите пријатели и соработници од Авалон продукција прославуваат 30 години, готово невозможно...