Tag : dziboni

Во прв ред

Голем концерт во Скопје, во иста вечер на иста сцена – Оливер Драгојевиќ и Џибони (Фото)

Muzika24
Заокружете го 4-ти март, зашто во Скопје токму на тој ден ни доаѓаат две легенди,...
Во прв ред

Зајечар уживаше во звуците и музиката на Влатко Стефановски и Џибони

Muzika24
Неодамна на отворањето на познатата “Гитаријада” во Зајечар, Србија се појавија познатиот македонски гитарист Влатко...
Музика на кирилица

На концертот на Џибони специјален гостин – Ламбе Алабаковски

Muzika24
Вчера пишувавме за преоѓањето на Ламбе во “План Б” продукција, а веќе денес имаме нова...
Во прв ред

По Драгојевиќ и Џибони со најава за концерт во Скопје

Muzika24
Музичкиот портал Музика24 неодамна пишуваше за одржувањето на концертот на Оливер Драгоевиќ во Скопје кој што...