Tag : nacionalna filharmonija

Културо

Одложен концертот на Македонска филхармонија закажан за 12-ти март

Filip
Во согласност со препораката на Владата на Република Македонија за неодржување јавни настани до 13-ти...
Во прв ред

Жељко Бебек на 28-ми и 29-ти март во Македонска филхармонија

Filip
Големо е задоволството денес да објавиме дека легендарниот Жељко Бебек со неговиот бенд ќе ни...
Во прв ред

Распродаден првиот концерт на квартетот “Bond”

Filip
Поради распродавање на концертот на најголемата женска гудачка атракција, квартетот “Bond”, и поради навистина огромниот...
Културо

Возбудливото “Ана Кап трио” во Камерната сала на Македонска филхармонија

Filip
Неконевенционалниот музички состав од Франција “Ана Кап трио” во сабота на 15-ти февруари со почеток...
Културо

Концерт “Вокален дует” ќе се одржи во понеделник во Македонска филхармонија

Filip
Концерт “Вокален дует” ќе се одржи на 10-ти февруари (понеделник) во камерната сала на Македонската...
Во прв ред

Ексклузивен концерт на Раде Шербеџија во Македонска филхармонија

Filip
Во месецот на љубовта најголемиот боем од балканските простори, Раде Шербеџија ќе одржи ексклузивен концерт...
Во прв ред

Распродадени двата концерти на Петар Грашо во Скопје, закажан уште еден

Filip
Авалон продукција соопштува дека дватa концерта на хрватската музичка ѕвезда Петар Грашо во Македонска филхармонија...
Културо

Во Македонската филхармонија ќе настапи германскиот челист Николас Алштед

Filip
Овој четврток (31.10) во Македонската филхармонија ќе настапи германскиот виолончелист Николас Алштед, еден од најбараните...