Tag : sanja risteska

Во прв ред

Фолкерите доминараат на музичката програма на Вевчанскиот карневал

Filip
На 12-ти јануари во Вевчани започнува традиционалниот Вевчански карневал. Тридневниот карневал покрај дефиле на маскираните...
Музика на кирилица

Фолк пејачките Елена Јовческа и Сања Ристеска со најава на интересен новогодишен музички проект (Фото+Видео)

Muzika24
Познатата македонска фолк пејачка Елена Јовческа предновогодишно ви го најавува големиот музички проект кој неодамна...
Музика на кирилица

По “Раке пуке, Раке шлаке” се појави “Шмизла” (Видео)

Muzika24
Градот под Марковите кули освен што е препознатлив и познат по “Пивофест”, убавите момци и...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Сања “Раке пуке раке шлаке” има нова песна?!

Muzika24
Музичкиот портал Музика24 од прва рака дознава дека веќе познатата фолкерка Сања Ристеска или попозната...