Tag : protokoli

Фестивали

Вечерва на “Скопско лето” – концерт на етно составот „Монистра”

Muzika24
Вечерва, 21-ви јули (среда) ќе се одржи концертот насловен „Киниса моме на вода” на етно...
Музика на кирилица

“Ќе го блокираме Плетвар” – музичарите од Прилеп бараат да настапуваат

Muzika24
Mузичарите од Прилеп денеска самоиницијативно имаа состанок, на кој разговараа за проблемите со кои се...
Музика на кирилица

Иницијативниот одбор на ресторани: Незамисливо е да постои изговор дека ние сме извор за ширење на вирусот

Muzika24
Ова е веќе трета недела на континуирани протести од наша страна, на кои за жал...
Културо

Утре во Македонската опера и балет балетскиот концерт „Балетски бисери“

Muzika24
На 29-ти јануари (петок) со почеток во 20 часот, во Македонската опера и балет ќе...
Музика на кирилица

По повод роденденот на Тоше, Никола Зацески со преработка на хитот “За овој свет” (Видео)

Muzika24
Моментално еден од поактуелните македонски пејачи Никола Зацески, во соработка со Австралиската хуманитарна организација “Play...