Tag : kocani

Музика на кирилица

Караванот „Македонијо во срце те носиме” утре патува во Кочани

Muzika24
По одличните концерти во Штип, Битола, Велес и Прилеп караванот „Македонијо во срце те носиме”...
Во прв ред

Утре вечер во градскиот плоштад во Кочани – голем велигденски концерт во живо (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, утре 16-ти април ден Велигден, во градскиот парк во...
Културо

Центарот за култура во Делчево вечерва одржува новогодишен концерт

Muzika24
Во организација на Центарот за култура „Никола Јонков Вапцаров”, вечер во Спомен дом „АСНОМ” во...