Tag : bora corba

Балканленд

Вучиќ им додели ордени на Бајага, Бреговиќ и Бора Чорба

Filip
По повод денот на државноста на Република Србија, српскиот претседател Александар Вучиќ одликуваше повеќе поединци...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Жената на која Бора Чорба ја посвети “Остани џубре до краја”

Muzika24
Една од најубавите српски манекенки во седумдесеттите години Биљана Невајда Шевиќ веќе со години живее...