Tag : festival na muzika od svetot

Фестивали

Биља Крстиќ приреди прекрасен концерт на Фестивалот на музика од светот (Фото)

Filip
Познатата српска пејачка Биља Крстиќ, придржувана од Камерниот оркестар на Битола под диригентска палка на...
Фестивали

Следниот викенд во Битола ќе се одржи Фестивалот на музика од светот

Filip
Центарот за култура – Битола го најавува Фестивалот на музика од светот, по минатогодишната принудна...
Фестивали

Со концерт на Владимир Четкар заврши Фестивалот на музика од светот (Галерија)

Filip
Синоќа во Пациото на Н.У. Завод и Музеј – Битола се одржа последниот настан од...
Фестивали

Музичко-актерски перформанс „Патеки“ во Хераклеа (Галерија)

Filip
Со музичко-актерскиот перформанс „Патеки“ во режија на Јован Ристовски започна овогодинешното издание на Фестивалот на музика...
Фестивали

Фестивалот на музика од светот оваа година само со домашни артисти (Фото)

Filip
Центарот за култура – Битола денес на прес конференција и официјално го најави Фестивалот на...
Фестивали

Фестивал на музика од светот на 18-ти и 20-ти септември во Битола

Filip
Директорката на Центарот за култура – Битола, Маја Андоновска – Илијевски, сподели со јавноста дека...
Во прв ред

Битолската публика пееше со Јелена Томашевиќ (Фото)

Filip
Јелена Томашевиќ со сигурност беше главна ѕвезда на овогодинешното издание на Фестивалот на музика од...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Јелена Томашевиќ (Фото)

Filip
Водечкиот македонски музички портал – Музика 24 имаше ексклузивна можност пред концертот на Фестивалот на...