Tag : makedonsko devojce

Магазин

Познатата балканска фолк пејачка Рада Манојловиќ ја “уништи” македонската народна песна „Македонско девојче“ (Видео)

Muzika24
Неодамна низ интернет просторот, на Тик-Ток и на останатите социјални мрежи се појави снимка од...
Имам нешто да те прашам

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra ексклузивно за Музика24: Секогаш кога станува збор за македонската музика, атмосферата е посебно убава (Фото+Видео)

Muzika24
На 11-ти декември во Скопје, во Македонската филхармонија ќе се случи вистинско чудо. Ќе се...
Балканленд

Зеле Липовача од „Дивље Јагоде“ сними инструментална преработка на „Македонско девојче“ (Видео)

Filip
Фронтменот на „Дивље јагоде“, Сеад Липовача – Зеле, сними преработка на познатата народна песна „Македонско...
Магазин

Новак Ѓоковиќ ја запеа “Македонско девојче” во чест на сите фанови од Македонија (Видео)

Ivan
Српскиот тенисер и светски тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ, приреди изненадување за неговите фанови особено...
Музика на кирилица

Двата концерти на Каролина веќе распродадени уште првиот ден

Muzika24
Не помина многу време од информацијата дека нашата позната македонска поп пејачка или уште попозната...