Tag : muzicki festival

Музика на кирилица

Единствениот балкански виртуоз на гитара Влатко Стефановски и триото V3 ќе настапат на третото издание на фестивалот „U zagrljaju kamena i mora“ во каменоломот Монтракер во Врсар (Фото)

Muzika24
На третата вечер на фестивалот „U zagrljaju kamena i mora“ на 26-ти август, во 21...
Во прв ред

Виртуозниот гитарист Влатко Стефановски ќе настапи со своето трио на “Cittanova Blues Festival 2023” (Фото+Видео)

Muzika24
“Cittanova Blues Festival 2023” со гордост ви го најавува Влатко Стефановски Трио на овогодинешното фестивалско...
Фестивали

Во весела и вжештена атмосфера заврши 11-то издание на „Џој Фест“ во Крива Паланка

Muzika24
Полн плоштад, весели луѓе и празнично расположение со музика за сечиј вкус. Вака помина викендов...
Музика на кирилица

Скандал на “Прилеп фолк фест”: Новинарите непожелни на афтер парти, организаторите и учесниците презадоволни (Фото)

Muzika24
Како што беше најавено, така и се случи. После подолга пауза од неколку години, “Прилеп...
Фестивали

Со концертен настап „Љубојна“ го отвораат фестивалот „Крај Вардарот џез“

Muzika24
На денешната прес конфереција, организаторите на второ издание на фестивалот „Крај Вардарот џез“, најавија дека...
Во прв ред

Жељко Самарџиќ: Мојата сопруга се увери колкава е љубовта во Македонија кон мене и обратно (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна нашите пријатели и најнови соработници од естрадниот магазин “Backstage” беа дел и лично го...