Tag : kariera

Музика на кирилица

Јубилејот 25 години кариера пејачката Милица Кузмановска ќе го прослави со издавање на ЦД

Muzika24
Во гостување во тв емисијата “Македонија денес” на Телевизија24, познатата македонска фолк пејачка Милица Кузмановска...
Премиера

24 Промо: “Главен град на тагата” – Владо Јаневски (Видео)

Filip
Познатиот македонски пејач Владо Јаневски вчера го промовираше видео спотот за песната насловена како “Главен...
Музика на кирилица

Погледнете: Како изгледал Влатко Илиевски како мал (Фото)

Muzika24
Сите македонски познати музички имиња започнале некаде и некогаш со својата музичка кариера. Нашиот познат...