Tag : organizatori

Фестивали

Општина Штип распиша конкурс за нови композиции за “Макфест 2023”, дали и годинава новинарите ќе бидат игнорирани?! (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, веќе е објавен конкурсот за нови композиции за 38-то...
Имам нешто да те прашам

High Voltage: Многу сме среќни што сеуште постојат фестивали како “Underfest”

Muzika24
Организаторите на големиот најавен музички фестивал “Underfest” ексклузивно  и дозволија на екипата на музичкиот портал...
Музика на кирилица

Концертот во чест на Тоше Проески одложен – ќе се оддржи во ноември (Фото)

Muzika24
Како што пишувавме во текот на летото, овој месец (13-ти октомври) требаше да се оддржи...
Фестивали

“Пивофест“ оваа година од 12-ти до 15-ти јули

Filip
Организаторите на препознатливиот и најпосетуван пивски фестивал кај нас во Република Македонија, “Пивофест” кој што...
Во прв ред

“Гоце фест” објави конкурс за прием на песни за јубиленото 25-то издание

Muzika24
“Гоце фест” фестивалот за нови родољубиви и патриотски македонски песни објави конкурс за прием на...