Tag : pajak

Музика на кирилица

Ем хуманитерно Ем музички – Пајак со своите познати хитови ги забавуваше прилепчани (Фото)

Muzika24
Во неделата на 7-ми јули во организација на ЕвроГол (фудбалска група од Прилеп) беа доделени...
Фестивали

Ексклузивно: Ацо Пејовиќ, Милица Павловиќ, Пајак, Реља, Некст Тајм… дел од „Тиквешки гроздобер 2024“ (Фото)

Muzika24
Како што ексклузивно дознава музичкиот портал Музика24, пред само неколку дена на 43-та седница на...
Во прв ред

Со бројни гости од среда стартува роденденска недела и културно лето во Кисела Вода (Фото)

Muzika24
Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес одржа прес конференција посветена на 69-тиот роденден општина Кисела Вода, како...
Во прв ред

Градоначалникот Ѓорѓиевски ги поместува стандардите – За културното лето не концерти, туку 4 дена фестивали (Фото+Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, градоначалникот Орце Ѓоргиевски заедно со својот неуморен тим, кој...
Премиера

Познатиот хит „Магија“ доби ремикс отпеан од Пајак и Јован Јованов (Видео)

Muzika24
Младиот, талентиран и симпатичен пејач со потекло од Охрид Христијан Настески- Пајак заедно со продуцентот...
Имам нешто да те прашам

Јован Јованов: Најсреќни луѓе се оние кои ги прават други луѓе среќни (Фото+Видео)

Muzika24
Многумина од вас кога ќе ги споменеме песните „Магија“, „Сега јас си заминувам“, „Итно ми...
Музика на кирилица

Јован Јованов и Пајак со најава на ремикс на мега хитот „Магија“ (Фото)

Muzika24
Пред неколку дена на социалните мрежи се појави слика од Јован Јованов и Пајак во...
Во прв ред

79 години од ослободувањето на Куманово ќе се одбележи со низа културно-забавни настани (Фото)

Muzika24
Во сабота, 11-ти ноември, градот Куманово ќе го одбележи својот ден, односно, 79 години од...
Музика на кирилица

Пола балканска естрада на едно место – 16 години естраден магазин „Backstage” (Фото)

Muzika24
Вчеравечер, македонскиот естраден магазин „Backstage” го прослави својот 16-ти роденден. Роденденската прослава беше во хотел...